Ważną zaletą budlei jest odporność na trudne warunki, szybki wzrost i długotrwałe kwitnienie. W pełni rozwinięte kwiaty zdobią krzew przez tydzień, a potem stopniowo zaczynają się przebarwiać na brązowo. Po tygodniu pojawiają się zielone torebki nasienne. Na jednej gałęzi można zauważyć dopiero rozwijające się wiechy kwiatów i dojrzewające już nasiona.
Roślina nie posiada specjalnych wymagań, znosi różne warunki bytowe w szerokim zakresie. Jedynie gleba musi być koniecznie przepuszczalna; na ciężkiej i wilgotnej ziemi budleja rośnie słabo. Stanowisko powinno być ciepłe, słoneczne do półzacienionego. Najlepszą porą do sadzenia budlei jest wiosna.
Nawet jeśli budleja przyzwyczajona jest w swojej ojczyźnie do skalistych, żwirowych i suchych gruntów, to młode sadzonki powinny być po posadzeniu regularnie podlewane. Zwłaszcza w upalne lato musi budleja mieć stale wilgotne podłoże. Ale nie mokre – nie cierpi stojącej wody. Budleja znosi warunki glebowe, które wahają się od kwaśnego podłoża do gleby wapiennej. Preferuje twardą wodę, dlatego do podlewania można używać zwykłej deszczówki z małą domieszką wapnia. Dobrze się czuje przy umiarkowanym nawożeniu. Najlepszym okresem do nawożenia budlei jest wiosna. Po przycięciu można zasilić krzew nawozem azotowym.