Lilia drzewiasta Altari to jedna z wielu odmian z rodziny orientpetów, które powstały po połączeniu lili trąbkowej i orientalnej. Odmiana tej ogromnej i unikalnej odmiany lilii Altari nie jest trudna w uprawie stąd tak wielka popularność. W sezonie w okresie wzrostu można ją dokarmiać nawozami uniwersalnymi lub do roślin kwitnących. Kształt kwiatostanów jest typowy dla wszystkich odmian z rodziny lilii drzewiastych (długie zwisające dzwony na długiej do 2,5 m łodydze).
STANOWISKO Lilie sadzimy w miejscach słonecznych lub półcienistych. Wybranie stanowiska powinno być dobrze przemyślane, ponieważ lilie nie lubią częstego przesadzania i najlepiej kwitną pozostawione w tym samym miejscu kilka lat.
GLEBA Lilie wymagają gleby przepuszczalnej z duża ilością składników odżywczych.
SADZENIE Cebule sadzimy jesienią (do końca listopada) lub wczesną wiosną (kwiecień- maj) na głębokość 12-15 cm, przesadzamy w przypadku nadmiernego zagęszczenia, czego objawem jest słabsze kwitnienie. Można je także wysadzać do kubłów, wiader, pojemników i w czasie kwitnienia przenosić na balkony, tarasy.
PIELĘGNACJA Po kwitnieniu należy usuwać przekwitłe kwiatostany, pozostawiając jak najdłuższą łodygę z liśćmi aż do jej samoistnego całkowitego zaschnięcia. Roślinky kilkukrotnie w sezonie dokarmiamy nawozami wieloskładnikowymi, podlewamy w okresach suszy.
PRZECHOWYWANIE Mrozoodporność całkowita. Pozostają na tym samym miejscu przez kilka lat.