Cart
Custom content

This is custom content

Słonecznica MIX kolorów Delosperma bylina 1szt

6,99 zł
Brutto

Typ rośliny: bylina

Pora Kwitnienia: od lipca do października.

Stanowisko: słońce

Zastosowanie: skalniaki, szczelin między kamieniami w ogrodach skalnych, rabaty

Kolor kwiatów: czerwona, żółta, fioletowa, biała, bi-color.

KOLORY WYSYŁANY LOSOWO

Ilość
Dodaj do ulubionych

  Bezpieczne Zakupy

Szybkie płatności przelewy24.pl

  Darmowa Dostawa

Dla zakupów od 80 zł

Guarantee safe & secure checkout

Słonecznica MIX Kolorów (Delosperma)

Słonecznica MIX Kolorów (Delosperma) to niezwykle barwna i dekoracyjna roślina, która wprowadza do ogrodu eksplozję kolorów. Ta wszechstronna bylina jest znana ze swoich jaskrawych, soczystych kwiatów, które mogą przybierać różne odcienie, takie jak różowy, czerwony, żółty, pomarańczowy i biały. Kwiaty te otwierają się w pełnym słońcu, tworząc spektakularny dywan kolorów. Liście słonecznicy są mięsiste, o jasnozielonym odcieniu, co dodaje roślinie dodatkowego uroku.

Delosperma to roślina łatwa w uprawie, idealna dla początkujących ogrodników. Preferuje stanowiska słoneczne, ale radzi sobie także w półcieniu. Jest odporna na suszę, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób, które nie mogą regularnie podlewać swoich roślin.

We FlowerFarm, jako producent z wieloletnim doświadczeniem, oferujemy różne odmiany słonecznicy, w tym Słonecznicę MIX Kolorów, która cieszy się dużą popularnością dzięki swojej wytrzymałości i niezwykłemu wyglądowi.

Idealne Warunki Uprawy

Słonecznica MIX Kolorów najlepiej rośnie w dobrze przepuszczalnej glebie. Najlepszym podłożem jest gleba piaszczysta lub żwirowa, która zapewnia odpowiednie warunki do rozwoju korzeni i zapobiega zaleganiu wody. Roślina ta jest bardzo odporna na mróz, co sprawia, że świetnie radzi sobie nawet w surowych warunkach klimatycznych.

Podlewanie słonecznicy powinno być umiarkowane. Sukulent ten jest przystosowany do suszy i nadmierne nawodnienie może mu zaszkodzić. Zaleca się podlewanie tylko wtedy, gdy gleba jest sucha, co zapobiegnie gniciu korzeni.

Zastosowanie w Ogrodzie

Słonecznica MIX Kolorów to wszechstronna roślina, która może być wykorzystana na wiele sposobów w ogrodzie. Doskonale sprawdza się na rabatach, gdzie jej jaskrawe kwiaty tworzą piękne kompozycje z innymi roślinami. Może być również stosowana jako roślina okrywowa, dzięki swojej zdolności do tworzenia gęstych kęp, które skutecznie pokrywają ziemię i zapobiegają erozji gleby.

Świetnie nadaje się także do uprawy w pojemnikach, co pozwala na ozdobienie tarasów i balkonów. Słonecznica MIX Kolorów jest idealnym wyborem do ogrodów skalnych, gdzie jej odporność na suszę i niskie wymagania pielęgnacyjne są szczególnie cenne.

Porady Pielęgnacyjne

Pielęgnacja słonecznicy MIX Kolorów jest prosta i nie wymaga dużego nakładu pracy. Roślina ta nie potrzebuje przycinania, ale warto usuwać przekwitłe kwiaty, aby zachować jej estetyczny wygląd. Nawożenie nie jest konieczne, ale jeśli zdecydujemy się na nawożenie, najlepiej użyć nawozów przeznaczonych do sukulentów, które wspomagają zdrowy wzrost.

Należy także monitorować roślinę pod kątem ewentualnych szkodników, choć słonecznica jest na nie stosunkowo odporna. W przypadku zauważenia mszyc lub przędziorków, można zastosować ekologiczne środki ochrony roślin, które są bezpieczne dla środowiska.

Słonecznica MIX Kolorów (Delosperma) to roślina długowieczna, która z każdym rokiem staje się coraz piękniejsza. Dzięki swoim unikalnym cechom i minimalnym wymaganiom pielęgnacyjnym, jest doskonałym wyborem dla każdego ogrodu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą we FlowerFarm i odkrycia piękna, jakie może wnieść słonecznica MIX Kolorów do Waszego ogrodu.

Flower Farm
118 Przedmioty

Opis

Rodzaj rośliny
Inny|Słonecznica
Roślina w postaci
sadzonka w pojemniku do 0,5l

1 inny produkt w tej samej kategorii:

Strona wykorzystuje pliki Cookies do celów statystycznych oraz do podnoszenia jakości sklepu. Więcej w naszej polityce prywatności