- Obecnie brak na stanie






Kolor kwiatów: czerwone
Kolor gałązek: zielone
Typ rosliny: bylina
Gleba: małe wymagania glebowe, uboga, lekka, piaszczysta, kwaśna
Wysokość: do 40cm
Pora Kwitnienia: VII, VIII, IX, X, XI
Trwałość liści: zimozielone
Stanowisko: słońce
Zastosowanie: ogrody wrzosowiskowe, skalniaki, rabaty, murki, skarpy, roślina okrywowa, w grupie, ogrody przydomowe, cmentarze, pojemniki
Szybkie płatności przelewy24.pl
Zazwyczaj to 2-4 dni robocze
Dla zakupów od 99 zł
Guarantee safe & secure checkout
Wymagania:
- Najlepsze warunki możemy im zapewnić przygotowując stanowiska nasłonecznione, lecz osłonięte od silnych wiatrów. Południowa wystawa domu, rabata przed południowym tarasem, to wymarzone stanowiska. Jeśli rośliny będą dobrze i zdrowo rosły, a w okresie kwitnienia dadzą okazały kwiat, można być pewnym, że wrzosowisko w danym miejscu odwdzięczy się nieprzeciętną urodą.
- Właściwe podłoże to gleba przepuszczalna i lekka o odczynie kwaśnym, a nawet bardzo kwaśnym
- Niezwykle istotnym elementem uprawy wrzosów jest ich nawożenie. Przy zasilaniu roślin należy kierować się kilkoma podstawowymi wyznacznikami. Przede wszystkim należy pamiętać, że wrzosy i wrzośce są roślinami kwasolubnymi. W takiej sytuacji najodpowiedniejsze nawozy to te, które prócz dokarmiania roślin, zakwaszają podłoże. Zwykle można kupić nawozy specjalnie przeznaczone do wrzosów i wrzośców. Jeśli jednak nie da się takich zdobyć można wykorzystać nawozy do różaneczników bądź iglaków.
- Podstawowym zabiegiem, który należy wykonywać, jest coroczne przycinanie roślin. Wbrew temu, co zdarza się niekiedy przeczytać w polskiej literaturze, przycięcie można wykonywać jedynie wiosną. Pędy przycina się tuż pod obumarłym kwiatem. Cięcie najlepiej wykonać na przełomie marca i kwietnia.